جستجو

Slider-Canada

زندگی در کاناداتحصیل در کاناداکاردر کانادا

کشور کانادا با مساحت حدود 9984670 کیلومتر مربع ، پس از روسیه ،دومین کشور پهناور دنیاست.با وجود وسعت جغرافیایی این کشور تنها حدود 40 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. قسمت شمالی این کشور دارای آب و هوایی سرد و قسمت جنوبی آن که مجاور با مرزهای آمریکا است عمدتا بارانی می باشد که باعث شده است اهمیت ویژه ای را از نظر تولید محصولات کشاورزی در این ناحیه به خود اختصاص دهد با وجود اینکه تنها یک صد سال تز استقلال این کشور می گذرد اما طی این زمان اندک توانسته است از جنبه های گوناگون رشد و توسعه مناسبی پیدا کند به طوریکه این کشور یکی از 8 کشور صنعتی جهان (عضو گروه موسوم به G8) می باشد.

دانشگاه ها،مراکز علمی-پژوهشی و دیگر موسسات آموزشی آن از اعتبار بالایی در دنیا برخوردار است.در مجموع میتوان گفت عواملی چون وسعت زیاد،جمعیت کم،ثبات سیاسی و اجتماعی و درآمد سرانه بالا سبب شده است که افراد بسیاری از سراسر دنیا ،از جمله ایرانیان عزیز، برای ادامه تحصیل ویا اخذ اقامت ، این کشور را انتخاب کنند.

دولت کانادا بر اساس یکی از موارد زیر مهاجران را انتخاب می کند:

1-پیوستن به خانواده و اقوام نزدیک

2-مسائل بشر دوستانه (پناهجویی که نیاز به اسکان دارد)

3-دلایل علمی

 4-دلایل اقتصادی

یکی از سریعترین و سر راست ترین راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور اقدام از طریق پذیرش تحصیلی میباشد به طوری که دانش آموزان و دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل خود میتوانند به صورت تمام وقت کار کنند و در نهایت اقامت این کشور را اخذ نمایند.

در این راستا،موسسه دانش کسری با دارا بودن مجوز اعزام دانش آموز و دانشجو به تمامی موسسات آموزشی(مدارس و دانشگاه ها) از طرف برد بین المللی(ICEF)  توانسته است به شمار زیادی از متقاضیان برای میل به این هدف یاری برساند. امکان تحصیل در کانادا در تمامی مقاطع از دبستان تا انواع دوره های دانشگاهی ونیز دوره های زبان آموزی میسر می باشد.

امروزه کانادا از پیشگامان عرصه سرمایه گذاری در زمینه آموزشی و ارائه بورسیه تحصیلی می باشدکه به نوبه ی خود این امر موجب افزایش کیفیت موسسات آموزشی این کشور شده است تا جایی که بنابر آمار اداره مهاجرت  کانادا سالانه بالغ بر 150هزار دانشجو و دانش آموز از سراسر دنیا برای تحصیل و یا ادامه تحصیل در بیش از 10هزار رشته تحصیلی وارد کانادا میشوند.

بنابر گزارش OECD  سیستم آموزشی کانادا از بالاترین سطح کیفی در دنیا برخوردار است که برای نمونه می توان به 5 مورد از معتبرترین مدارس دنیا در زمینه "کسب و کار" که همگی این 5 مورد در کانادا می باشند اشاره داشت.

انواع دوره ها جهت تحصیل در کانادا : 

1-دوره کالج

2-مقدماتی کارشناسی

3-کارشناسی

4-مقدماتی کارشناسی ارشد

5-کارشناسی ارشد

6-دکتری

7-فوق دکتری

8-پست دکتری

در کشور کانادا برای یک دانشجو چند نوع کار وجود دارد :

·        کار در محیط دانشگاه (On Campus):

اگر دانشجوی تمام وقت هستید و دارای ویزای تحصیلی معتبر می باشید، می توانید درهمان دانشگاه که پذیرفته شدید کار کنید و نیازی به مجوز کار نخواهید داشت. برای  کار دانشجویی در کانادا نیاز به داشتن Sin Number  خواهید بود. 

·        کار در خارج از دانشگاه (Off Campus):

اگر دانشجوی تمام وقت هستید و دارای ویزای تحصیلی معتبر می باشید، میتوانید هفته ای ۲۰ ساعت در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است کار کنید. برای این نوع کار نیز باید  Sin Number داشته باشید. 

·        کار به عنوان کار آموز:

برای کارآموزی ابتدا باید ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید و همچنین برنامه کارآموزی بخشی از برنامه تحصیلی شما باشد . همچنین مدت کارآموزی نباید بیشتر از 50% طول تحصیل شما باشد . 

·         کار همسر دانشجو:

تازمانی که ویزای تحصیلی فرد اصلی مورد قبول و معتبر باشد همسر وی می تواند با داشتن ویزای کار به صورت نامحدود در این کشور مشغول به کار شود .

 

با کانادا بیشتر آشنا شوید ... !

برای اطلاعات بیشتر بر روی استان مورد نظر کلیک کنید 

                                                                               

لیست دانشگاه های ممتاز کانادا 

انواع ویزا

برای موفقیت از امروز شروع کنید

ویزای اقامت و کار

ویزای تحصیلی

ویزای تجاری

ویزای ازدواج

ویزای درمانی

ویزای ورزشی

ویزای سرمایه گذاری

shadow

با ما در ارتباط باشید

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

(*)

  مجددورودی نامعتبر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بلوار آفریقا(جردن) ،خیابان عاطفی شرقی ، نبش ساسان ، پلاک 1، واحد 2 تلفن: 22022822(021) تلفکس: 22038958(021)

آدرس دفتر ما بر روی نقشه