جستجو

Slider-UK

چرا انگلستان ؟درباره انگلستانتحصیل در انگلستانکاردر انگلستان

انگستان برای افرادی که به دنبال پیشرفت، زندگی شبانه، فرهنگ و زیبایی طبیعی هستند، مقصدی عالی به شمار می­آید. در این قسمت 10 دلیل برای نقل مکان به انگلستان را بررسی می­کنیم:

1.        تاریخ

انگلستان تاریخی هزارساله دارد. پیاده­روی در خیابان­های آن و مشاهده کلیساهای تاریخی، خانه­ها و حتی قلعه­ها می­تواند به درس تاریخی غیرمنتظره برای شما بدل شود.

2.       فرهنگ

علاوه بر پیشینه تاریخی، زندگی در انگلستان دری به سوی موزه­های برتر جهان، بهترین موسیقی­ها و حتی بزرگترین تیم­های ورزشی جهان به روی شما خواهد گشود.
انگلستان همچنین برای دیگ­های عظیم ذوب فلزات در سرتاسر جهان شهرت دارد، که مشاهده آن­ها خالی از لطف نیست.

 

 

3.      بهداشت و درمان

اگر مقیم انگلستان باشید، خدمات بهداشت ملی و مراقبت­های بهداشتی رایگان شامل حال شما خواهد شد (که در اکثر نقاط جهان چنین برنامه سلامتی وجود ندارد). بریتانیا در زمینه پزشکی و تحقیقاتی در سطح جهان اول بوده و بهترین بیمارستان­های دنیا را دارد.

4.       موقعیت جغرافیایی

با وجود فرودگاه­های بین المللی 24 ساعته، سفر به داخل و خارج از انگلستان به سرعت انجام می­شود. همچنین این کشور یک قطب جغرافیایی محسوب شده و سفر به سایر نقاط اروپا نیز از طریق آن صورت می­پذیرد.

5.      آموزش و پرورش

مفهوم آموزش عالی عملا در انگلستان ایجاد شده و امروزه نیز انگلستان برخی از بهترین مدارس و دانشگاه­های دنیا را دارد. اگر قصد دارید تحصیلات دانشگاهی را دنبال کنید، دانشگاه­هایی به خوبی کمبریج و آکسفورد نخواهید یافت.

6.       زیبایی طبیعی

افرادی که به گردش خارج از خانه علاقه­مندند، می­توانید به کوهنوردی رفته، به حومه افسانه­ای شهرها سفر کرده و از سواحل زیبای این کشور لذت ببرند.

7.      بارها و غذا

در گذشته، غذاهای انگلستان بدترین غذاهای اروپا بودند، اما امروزه شهرهایی از جمله ادینبورگ و لندن آشپزهای فوق­العاده و برخی از بهترین رستوران­های جهان را دارند. میخانه­های انگلستان فضایی آرام داشته و علاوه بر آبجو و شراب سیب، غذاهای عالی داشته و رویدادهای ورزشی و همنشینی­های دوستانه نیز در آنها برگزار می­شود.

8.      تعطیلات

اگر شغل تمام وقت داشته باشید، طبق قانون انگلستان، سالانه 28 روز مرخصی با حقوق خواهید داشت. همچنین 9 روز تعطیلات بانکی بدون حقوق وجود داشته و تعطیلات کریمس نیز تا سال نو ادامه می­یابد، که به معنی فرصتی مناسب برای سفر خواهد بود.

9.       زبان

عدم توانایی صحبت به زبان محلی در این کشور، معضل بزرگی خواهد بود. اگر زبان مادری شما انگلیسی است، کافیست لهجه را بیاموزید.

10.   مردم

مردم این ناحیه فارغ از این که اهل ایرلند شمالی، اسکاتلند، ولز و یا انگلستان هستند، به مهربانی، مهمان­نوازی و شوخ­طبعی شهرت دارند. این مردم خشک بوده و اهل طعنه زنی هستند، از برنامه­های تلویزیونی گرفته تا در بارها، اما قلبی رئوف و ساده دارند.

بریتانیا شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می­شود.
اگر در اتحادیه اروپا زندگی می­کنید، می­توانید بدون محدودیت­های خاص، به انگلستان مهاجرت کنید. با این حال، اگر می­خواهید از خارج از اتحادیه اروپا وارد انگلستان شوید، به مجوز رسمی برای ورود و اقامت در انگلستان نیاز خواهید داشت. البته این اقامت دائمی نخواهد بود. اجازه اقامت برای بیش از شش ماه عموما برای تحصیل یا اشتغال در حرفه­هایی از جمله پزشکی (در صورتی که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار باشید) صادر می­شود.

در این قسمت پنج دلیل برای مهاجرت به انگلستان را بررسی می­کنیم:

1.       اقتصاد

اقتصاد بریتانیا ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و این کشور تا پیش از رکود جهانی اقتصاد، رشد اقتصادی پایداری داشت. با این حال، کسب و کارها همچنان گسترش یافته و مردم توانایی پیدا کردن شغل مناسب را دارند.

2.       آموزش و پرورش

اگر قصد تحصیل دارید، انگلستان بهترین گزینه خواهد بود. برخی از دانشگاه­های این کشور از جمله کمبریج و آکسفورد، شهرت جهانی دارند.

3.       بهداشت و درمان

کشورهای اندکی در جهان سیستم بهداشت و درمان جامع و خدمات بهداشت ملی مانند انگلستان دارند. اگر شهروند قانونی این کشور باشید، مراقبت­های بهداشت و سلامت برای شما رایگان خواهد بود.

4.       فرهنگ

اندک کشورهایی فرهنگی غنی مانند انگلستان دارند. این کشور مردمی از قومیت­های مختلف و تاریخی طولانی و جالب دارد.

5.       موقعیت جغرافیایی مناسب

انگلستان موقعیت مناسبی برای سفرهای کوتاه و سفر به سایر کشورهای اروپایی دارد. لندن تنها چند ساعت با بسیاری از شهرهای اروپا داشته و قطب مهم سفر در جهان محسوب می­شود. 

·         موسسات آموزشی انگلستان در سطح جهانی شهرت داشته و مدارک آن­ها از ارزش بین­المللی بالایی برخوردار است.

·         انگلستان 5 درصد تحقیقات علمی جهان را به عهده داشته و 14 درصد مقالات مهم جهان را به چاپ می­رساند.

·         موسسات آموزشی انگلستان سیستم منعطفی داشته و امکان انتخاب دوره­های ترکیبی آکادمیک و حرفه­ای را به شما می­دهند.

·         روش تدریس و مطالعه در انگلستان به شما اجازه بروز خلاقیتتان را داده و توانایی­ها و اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد.

·         در این کشور شما توسط افراد برجسته و با تحصیلات آکادمیک حرفه­ای در سطح جهان آموزش داده شده و از حمایت آکادمیک مداوم آن­ها بهره مند خواهید بود.

·         درجات تحصیلی انگلستان به علایق شما بستگی داشته و اغلب شامل واحدهای های تخصصی می­شوند.

·         انگلستان مهد زبان انگلیسی بوده و از این رو مکانی ایده­آل برای توسعه مهارت­های زبان و بهبود آینده شغلی است.

بررسی سیستم آموزشی انگلستان

سیستم آموزش و پرورش در انگلستان به چهار بخش اصلی تقسیم می­شود: مقاطع ابتدایی، متوسطه، آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی. تحصیل در دو مقطع ابتدایی و متوسطه برای کودکان بین 5 تا 16 سال الزامی است.
"مراحل کلیدی" سیستم آموزش و پرورش در انگلستان نیز به شرح زیر است:

·         مرحله کلیدی اول: 5 تا 7 سال

·         مرحله دوم: 7 تا 11 سال

·         مرحله کلیدی سوم: 11 تا 14 سال

·         مرحله چهارم: 14 تا 16 سال

به طور کلی مراحل اول و دوم به عنوان مقطع ابتدایی در نظر گرفته شده و دانش­آموزان در سن 11 سالگی وارد مراحل سوم و چهارم می­شوند.
دانش­آموزان در پایان هر مرحله ارزیابی می­شوند، که مهم­ترین آن­ها در سن 16 سالگی انجام می­شود. آن­ها با موفقیت در این ارزیابی، گواهی
GCSE یا گواهی عمومی تحصیلات متوسطه را دریافت کرده و پس از می­توانند به ادامه تحصیل پرداخته و یا وارد دنیای کار شوند.
سیستم آموزشی در انگلستان به طور خلاصه به شرح زیر است:

مقطع ابتدایی

آموزش ابتدایی در انگلستان از سن 5 سالگی شروع شده و تا سن 11 سالگی ادامه می­یابد، که شامل مراحل کلیدی اول و دوم در سیستم آموزشی بریتانیا می­شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش ابتدایی، به صفحه شورای بریتانیا مراجعه کنید.

مقطع متوسطه

دانش­آموزان در سن 11 تا 16 سالگی، دوره­های کلیدی سوم و چهارم را گذرانده و در جهت دریافت مدرک GCSE تحصیل می­کنند. تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه در انگلستان اجباری بوده و پس از سن 16 سالگی، اختیاری است.

دوره آموزش عالی

دانش­آموزان پس از پایان تحصیلات مقطع متوسطه، می­توانند تحصیلات خود را برای دریافت مدارج A، GNVQ و BTEC ادامه دهند. در صورتی که دانشجو قصد ورود به کالج یا دانشگاه را داشته باشد، باید دوره آموزش عالی را تکمیل کند.

دوره تحصیلات تکمیلی
این موضوع احتمالا مهم­ترین موضوع در این سایت است، بنابراین در مورد سیستم تحصیلات تکمیلی در انگلستان و نحوه انجام آن برای دانشجویان بین­المللی توضیحاتی ارائه خواهد شد. اکثر دانشجویان بین­المللی پس از گذراندن دوره­ای معادل دوره آموزش عالی انگلستان در کشور خود، به طور مستقیم به سیستم تحصیلات تکمیلی انگلستان وارد می­شوند.

شرایط ورود

ورود به هر مقطع آموزشی در انگلستان الزامات مختلفی دارد که باید آنها را فراهم کنید. پیش از ورود به هر دوره، درباره آن­ها تحقیق کنید.

دوره­های آنلاین در انگلستان

دوره­های آنلاین این روزها از محبوبیت فراوانی برخوردار بوده و روز به روز در حال گسترش هستند. اگر قصد دارید بدون مهاجرت، مدرکی معتبر از دانشگاه های انگلستان دریافت کنید، تحصیل آنلاین گزینه مناسبی خواهد بود. با تحصیل آنلاین امکان برنامه­ریزی مطابق شرایط زندگیتان را داشته و در هزینه­های مختلفی از جمله سفر صرفه جویی خواهید کرد؛ علاوه بر آن به طیف متنوعی از دوره­ها دسترسی خواهید داشت.

چشم‌انداز شغلی تحصیل در انگلستان یکی دیگر از جاذبه‌های این نظام آموزشی است که هر ساله صدها هزار دانشجوی بین‌الملل را برای کسب دانش و فرا گرفتن مهارت‌های متفاوت به خود جلب می‌کند. مهارت‌ها و دانش آکادمیکی که در سال‌های تحصیل خود بدست خواهید آورد، به تنهایی کافی هستند تا شما را تبدیل به منحصر به فردترین گزینه برای انتصاب در هر سمت و شغلی و در هر نقطه‌ای از جهان بسازند! از این گذشته، بخاطر استانداردهای عالی نظام آموزشی انگلستان، شما قطعا به سطحی از مهارت و دانش خواهید رسید که راه را برای ورود به شغل دلخواهتان باز خواهد کرد. بعلاوه، بخاطر فرصت‌های شغلی قابل توجهی که برای فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه‌های انگلستان وجود داشته، اغلب دانشجویان بین‌الملل پس از پایان تحصیلاتشان در انگلستان مانده و مشغول به کار می‌شوند

 

با انگلستان بیشتر آشنا شوید ... !

برای اطلاعات بیشتر بر روی استان مورد نظر کلیک کنید 

contentmap_module


لیست دانشگاه های ممتاز انگلستان

Oxford Universities - United Kingdom

University of Oxford
Oxford Brookes University

Cambridge Universities - United Kingdom

University of Cambridge
Anglia Ruskin University

London Universities - United Kingdom

Birkbeck, University of London
City, University of London
European School of Economics
Goldsmiths, University of London
Imperial College London
Heythrop College
King's College London
London Business School
London Metropolitan University
London South Bank University
Middlesex University
Queen Mary University of London
Royal College of Art
St George's, University of London
University College London
University of Greenwich
University of London

Bristol Universities - United Kingdom

University of Bristol
University of the West of England

Manchester Universities - United Kingdom

Manchester Metropolitan University
Royal Northern College of Music
The University of Manchester

Sheffield Universities - United Kingdom

Sheffield Hallam University
The University of Sheffield

Birmingham Universities - Australia

Aston University
Birmingham City University
Newman University, Birmingham
University College Birmingham
University of Birmingham

Nottingham Universities - United Kingdom

Nottingham Trent University
The University of Nottingham

Leeds Universities - United Kingdom

Leeds Beckett University
Leeds College of Art
Leeds College of Music
Leeds Trinity University
Northern School of Contemporary Dance
University of Leeds

Liverpool Universities - United Kingdom

Liverpool Hope University
Liverpool Institute for Performing Arts
Liverpool John Moores University
University of Liverpool

Glasgow Universities - United Kingdom

Glasgow Caledonian University
Glasgow School of Art
Royal Conservatoire of Scotland
University of Glasgow
University of Strathclyde

Aberdeen Universities - United Kingdom

Robert Gordon University
University of Aberdeen

انواع ویزا

برای موفقیت از امروز شروع کنید

ویزای اقامت و کار

ویزای تحصیلی

ویزای تجاری

ویزای ازدواج

ویزای درمانی

ویزای ورزشی

ویزای سرمایه گذاری

shadow

با ما در ارتباط باشید

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

(*)

  مجددورودی نامعتبر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بلوار آفریقا(جردن) ،خیابان عاطفی شرقی ، نبش ساسان ، پلاک 1، واحد 2 تلفن: 22022822(021) تلفکس: 22038958(021)

آدرس دفتر ما بر روی نقشه