جستجو

Slider-Canada

چرا کانادا ؟درباره کاناداتحصیل در کاناداکاردر کانادا

بنا به دلایل ذیل، کانادایی­ها کشور خود را بهترین کشور جهان می­دانند؛ شاید شما نیز با توجه به همین دلایل، تصمیم بگیرید به این کشور مهاجرت کنید:

1.       کانادا کشوری چهار فصل است.

2.       کشور کانادا دارای اعتبار جهانی است.

3.       کانادایی­ها ورزش هاکی را ابداع کرده­اند و برخی از بهترین ورزشکاران دنیا اهل این کشور هستند.

4.       شمار اختراعات کانادایی­ها بیش از 2 میلیون است، از جمله تلفن، کابل تلویزیون و انسولین.

5.       نرخ جرم در کانادا پایین است.

6.       کانادایی­ها مودب و خوش­برخورد هستند و صحبت کردن با آن­ها ساده است.

7.       کانادا یکی از بهترین سیستم­های آموزشی جهان را دارد.

8.       در کانادا هزینه بهداشت و درمان به عهده دولت است. به عبارت دیگر، برای استفاده از امکانات بیمارستان­ها هیچ هزینه­ای پرداخت نخواهید کرد.

9.       شهرهای کانادا زیبا و تمیز بوده و از کیفیت زندگی بالایی برخوردار هستند، از جمله: 1. ونکوور 2. تورنتو 3. مونترال.

10.   کانادا کشوری صلح­طلب بوده و با بسیاری از کشورها در صلح است.

11.   کانادا بیش از سایر کشورها آب آشامیدنی پاکیزه دارد.

12.   کانادا جامعه­ای آزاد و دموکراتیک دارد.

13.   کانادایی­ها عاشق هاکی هستند!

14.   اشخاص مشهور بسیاری، از جمله پاملا اندرسون و مایک مایرز، اهل کانادا هستند.

15.   پیست­های اسکی کانادا شهرت جهانی دارند.

16.   اقتصاد کانادا در میان کشورهای G7از توانایی بالایی برخوردار است.

17.   سطح دانشجویان رشته­های ریاضی، علوم و زبان انگلیسی در کانادا بالاتر از دانشجوهای مشابه در آمریکاست.

18.   یک سوم برنامه­نویسان مایکروسافت از دانشگاه واترلو کانادا فارغ التحصیل شده­اند.

19.   جیمز کامرون کارگردان و تهیه­کننده فیلم تایتانیک اهل کانادا است.

20.   کانادا کشوری مهاجرپذیر است. (تقریبا دو برابر بیشتر از آمریکا)

21.   کانادا یکی از محبوب­ترین مقاصد توریستی جهان است.

کانادا سالانه بیش از 300هزار مهاجر از سراسر جهان جذب کرده و یکی از 10 کشور برتر برای زندگی محسوب می­شود. همچنین دومین کشور بزرگ جهان بوده و بیش از 36 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور اقتصادی پررونق و طبیعتی زیبا و خیره­کننده دارد و شهروندی در آن، زندگی با سطح استاندارد بالا را برای افراد به ارمغان خواهد آورد.

چرا شهروندی کانادا را انتخاب کنیم؟

با توجه به بررسی فدراسیون مستقل کار کانادا، از هر 20 شغل، یکی به دلیل عدم وجود نیروی کار ماهر، اشغال نشده است. این موضوع نشان می­دهد که حدود یک چهارم مشاغل در کسب و کارهای کوچک هنوز اشغال نشده و حدود 7.5 درصد مشاغل حرفه­ای در بازار ساخت و ساز، خدمات تجاری و بخش­های کشاورزی فاقد نیروی کار هستند.
کانادا صنعتی تریلیون دلاری با تکنولوژی پیشرفته و منابع طبیعی غنی از جمله آهن، الماس و طلا داشته و به به لحاظ منابع نفتی، رتبه سوم را در جهان دارد.
طبق گزارش انجمن مطالعات کانادایی، متوسط درآمد خانوار برای شهروندان کانادا 68،560 دلار در سال است. در ده سال گذشته، ارزش بورس اوراق بهادار تورنتو 59% افزایش یافته و در مقایسه با شاخص جهانی
MSCI، 3% افزایش و در مقایسه با S&P500، 4% کاهش داشته است.
ارزش دلار کانادا در ده سال گذشته 47% نسبت به دلار آمریکا و 16% نسبت به یورو افزایش یافته است. از دهه1990، دولت فدرال کانادا مازاد بودجه را ذخیره کرد و در نتیجه، این کشور کم­تر از سایر کشورها تحت تاثیر رکود جهانی قرار گرفته است. نرخ بیکاری نیز در کانادا بسیار پایین است؛ علاوه بر آن، تعداد مشاغل تمام وقت و موقعیت­های شغلی با حقوق بالا افزایش و تعداد شغل­های نیمه وقت کاهش یافته­ است.

بهداشت و درمان

همه شهروندان کانادایی واجد شرایط سیستم بهداشت و درمان کانادا هستند. این امر بنا بر دستورالعمل­های دولت فدرال، بر مبنای استانی یا منطقه­ای، به طور عمومی تامین می­شود. بهداشت و درمان شامل مراقبت­های پیشگیرانه، درمان­های پزشکی، دسترسی به بیمارستان­ها، جراحی­های دندان پزشکی و خدمات پزشکی اضافی می­شود. شهروندان کانادایی بیشترین امید به زندگی را داشته (حدود 80 سال) و میزان مرگ و میر نوزادان در این کشور کم­تر از سایر کشورهای صنعتی است. بر اساس گزارش کنفرانس کانادایی، این کشور در این زمینه، رتبه دوم را در بین 17 کشور عضو دارد.

تحصیلات

کانادا برای افراد بین 5 تا 25 سال تحصیلاتی با کیفیت بالا و هزینه متوسط ارائه می­کند. نرخ فارغ التحصیلان دبیرستان در این کشور نسبتا بالاست. کانادا دو زبان رسمی دارد، انگلیسی و فرانسوی. با این حال، به دلیل تنوع زیاد مهاجران، زبان­های دیگری نیز در این کشور صحبت می­شوند. بنابراین چند فرهنگی بودن در این کشور ریشه دوانده و مردم از هر نژاد و مذهبی در این جامعه پذیرفته خواهند شد.

در کانادا، آموزش و پرورش هر استان به صورت جداگانه اداره شده و وزارتخانه مجزا دارد. وزارتخانه­های آموزش و پرورش نیز از بخش­های کوچک­تری به نام هیئت آموزش و پرورش یا هیئت مدارس منطقه­ای (مانند هیئت مدارس منطقه تورنتو) تشکیل شده­اند.
در کانادا 10 استان و 3 منطقه وجود دارد، که هر یک سازماندهی مجزا برای آموزش و پرورش دارند، اما از تعاریف مشترک دولتی در این زمینه پیروی می­کنند.
در این کشور اکثر دانش­آموزان در مدارس دولتی وازتخانه­ها تحصیل کرده و برخی نیز در مدارس خصوصی درس می­خوانند. مدارس خصوصی متصدیان مستقلی دارند و از دستورالعمل­هایی مطابق آموزش و پرورش دولتی پیروی می­کنند.
بعضی از دانش­آموزان نیز در خانه و توسط پدر و مادر و یا معلمان خانگی آموزش داده می­شوند، که به این روش "تحصیل در منزل" گفته می­شود.
انتخاب مدرسه مناسب هر کودک، اغلب به محل زندگی خانواده بستگی دارد. در نظام مدارس عمومی، هر ناحیه یک مدرسه داشته و تمام دانش­آموزان آن ناحیه به همان مدرسه می­روند. در بعضی استان­ها ممکن است دانش­آموزانی از خارج از آن ناحیه نیز به مدارس آن ناحیه بروند. این موضوع معمولا زمانی اتفاق می­افتد که آن مدرسه از سطح علمی و اعتبار بالایی برخوردار باشد.
دانش­آموزانی که به مدارس خصوصی می­روند، ممکن است ساکن مناطق مختلفی باشند، بنابراین این مدارس گاهی برای دانش­آموزان سایر مناطق یا کشورهای دیگر، خوابگاه ارائه می­کنند.
مدارس مقطع ابتدایی (یا عمومی) و مدارس مقطع متوسطه (یا سطح بالا) اولین قدم در آموزش و پرورش کانادا هستند. کودکان از سن 3 تا 13 سالگی مقطع عمومی و از سن 14 تا 18 سالگی، مقطع متوسطه را می­گذرانند؛ اتمام مقطع متوسطه به منظور ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه، الزامی است.
مقطع عمومی راهنمایی (دبیرستان عمومی)
: مدرسه راهنمایی که توسط سیستم استانی (هیئت آموزش و پرورش یا هیئت مدارس منطقه­ای) تامین می­شود.
مقطع راهنمایی خصوصی (دبیرستان خصوصی)
: مدرسه راهنمایی که از طریق شهریه پرداختی دانش­آموزان تامین شده و مطابق با دستورالعمل­ها و استانداردهای دولت است.
مدارس مقطع کارشناسی
: شامل دانشگاه ها، کالج های دانشگاهی، کالج ها و کالج های حرفه ای. مدارک تحصیلی ارائه شده توسط این مدارس شامل مدرک لیسانس، گواهینامه و دیپلم می باشد.
مدارس تحصیلات تکمیلی
: مدارس دولتی هستند که مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا (PhD) ارائه می­دهند. این مدارس افراد را برای مشاغلی از جمله پزشکی، دندان­پزشکی و وکالت تعلیم می­دهند.
در کانادا مدارس تخصصی زبان نیز وجود دارد که زبان­های انگلیسی یا فرانسوی را به دانشجویان بین­المللی و مهاجرانی که به تازگی وارد خاک کانادا شده­اند، آموزش داده و همچنین افراد را برای آزمون­های مهارتی زبان آماده می­کنند. این مدارس اغلب خصوصی هستند، اما برخی کالج­ها و دانشگاه­ها نیز دوره­های مشابه را تحت پوشش دولت ارائه می­دهند.

بررسی سیستم آموزشی کانادا

اگرچه سیستم آموزشی در هر منطقه متفاوت است، اما به طور کلی می­توان آن را به دو دسته تقسیم کرد: داخل کِبِک و خارج از کبک. تفاوت در استان­های خارج از کبک بسیار جزئی بوده و اغلب به تفاوت نام­ها و گروه­ها ختم شده و سیستم داخل مدارس نیز تفاوت اندکی دارد. خوب است برای درک بهتر نظام آموزشی کانادا، نگاهی دقیق­تر و مجزا به جزئیات سیستم آموزشی کبک و استان­های خارج از کبک داشته باشیم.

خارج از کبک

·         آموزش ابتدایی دوران کودکی:

o       دوره پیش از مهدکودک (4 تا 5 سال) (فقط در انتاریو[2])

o       پیش دبستانی یا مهدکودک (5 تا 6 سال)

·         تحصیلات مقطع ابتدایی:

o       از کلاس اول (6-7 سال) تا کلاس هشتم (13-14 سال)

·         تحصیلات مقطع متوسطه:

o       از کلاس نهم (14-15 سال) تا کلاس دوازدهم (17-18 سال)، یا کلاس­های بالاتر از دوازدهم (سنین بالای 18 سال) تنها در انتاریو.

·         تحصیلات دانشگاهی:

o       کالج: در کانادا، اصطلاح کالج اغلب به کالج­های عمومی یا فنی، کاربردی و یا علوم اشاره دارد. اشخاص مقاطع این موسسات را پس مقطع دبیرستان گذرانده و گواهینامه، دیپلم، مدرک تحصیلی مرتبط یا مدرک لیسانس دریافت می­کنند.

o       دانشگاه: دانشگاه یک موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی است که هر دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در زمینه­های گوناگون ارائه می­کند.

o       مدارس تحصیلات تکمیلی: مدارس تحصیلات تکمیلی مدارسی هستند که گواهینامه، دیپلم و مدارک تحصیلی حرفه­ای (مانند مقاطع کارشناسی ارشد و PhD) ارائه می­کنند.

داخل کبک

·         کودکستان: زیر 5 سال

·         مهدکودک: 5-6 سال

·         مقطع ابتدایی: از کلاس اول (6-7 سال) تا کلاس ششم (11-12 سال)

·         مقطع راهنمایی و دبیرستان: از کلاس اول راهنمایی (12-13 سال) تا کلاس پنجم راهنمایی (16-17سال)

کلاس­های اول تا پنجم راهنمایی، معادل کلاس­های هفتم تا یازدهم سایر استان­ها است. در اکثر مدارس انگلیسی از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می­شود. دانش­آموزان سال­های اول تا پنجم در برخی از دبیرستان­های انگلیسی، و همچنین در اکثر مدارس فرانسوی، دانش­آموز دبیرستانی در نظر گرفته می­شوند.

·         کالج

o       مقطع دو ساله پیش­دانشگاهی (که عموما شامل علوم اجتماعی، علوم طبیعی یا هنر می­شود)

o       مقطع سه ساله حرفه­ای (به عنوان مثال دوره­های حقوقی، بهداشت دهان و دندان، پرستاری و غیره)

·         دانشگاه (که معمولا نیازمند مدرک دیپلم کالج (DCS (DEC فرانسوی)) یا مدرکی معادل آن است.)

o       مقطع کارشناسی

§         دوره چهار ساله کارشناسی، که برای دانشجویان خارج از کبک یک سال بیشتر زمان می­برد (برای تکمیل دوره­ای یک ساله در کالج).

o       تحصیلات تکمیلی

§         مقطع کارشناسی ارشد، یک یا دو سال

§         مقطع دکترا، سه سال یا بیشتر

§         مدارس انگلیسی کبک نیز سطوحی مشابه مدارس فرانسوی، اما با نام­های انگلیسی دارند. برای مثال، مدارس ابتدایی در سیستم فرانسوی "école primaire" و در سیستم انگلیسی "elementary school" نامیده می­شوند.[1] Quebec

[2] Ontario

در کشور کانادا برای یک دانشجو چند نوع کار وجود دارد :

·        کار در محیط دانشگاه (On Campus):

اگر دانشجوی تمام وقت هستید و دارای ویزای تحصیلی معتبر می باشید، می توانید درهمان دانشگاه که پذیرفته شدید کار کنید و نیازی به مجوز کار نخواهید داشت. برای  کار دانشجویی در کانادا نیاز به داشتن Sin Number  خواهید بود. 

·        کار در خارج از دانشگاه (Off Campus):

اگر دانشجوی تمام وقت هستید و دارای ویزای تحصیلی معتبر می باشید، میتوانید هفته ای ۲۰ ساعت در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است کار کنید. برای این نوع کار نیز باید  Sin Number داشته باشید. 

·        کار به عنوان کار آموز:

برای کارآموزی ابتدا باید ویزای تحصیلی معتبر داشته باشید و همچنین برنامه کارآموزی بخشی از برنامه تحصیلی شما باشد . همچنین مدت کارآموزی نباید بیشتر از 50% طول تحصیل شما باشد . 

·         کار همسر دانشجو:

تازمانی که ویزای تحصیلی فرد اصلی مورد قبول و معتبر باشد همسر وی می تواند با داشتن ویزای کار به صورت نامحدود در این کشور مشغول به کار شود .

 

با کانادا بیشتر آشنا شوید ... !

برای اطلاعات بیشتر بر روی استان مورد نظر کلیک کنید 

                                                                               

لیست دانشگاه های ممتاز کانادا 

انواع ویزا

برای موفقیت از امروز شروع کنید

ویزای اقامت و کار

ویزای تحصیلی

ویزای تجاری

ویزای ازدواج

ویزای درمانی

ویزای ورزشی

ویزای سرمایه گذاری

shadow

با ما در ارتباط باشید

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

(*)

  مجددورودی نامعتبر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بلوار آفریقا(جردن) ،خیابان عاطفی شرقی ، نبش ساسان ، پلاک 1، واحد 2 تلفن: 22022822(021) تلفکس: 22038958(021)

آدرس دفتر ما بر روی نقشه