جستجو

Slider-AUS

چرا استرالیا !؟درباره استرالیاتحصیل در استرالیاکاردر استرالیا

1.       هوای تازه

استرالیا یکی از پایین­ترین سطوح آلودگی هوا در جهان را دارد.

2.       طبیعت بکر

انواع گوناگونی از زیبایی­های طبیعی در استرالیا وجود دارد؛ سواحل شنی طلایی با آب زلال، جنگل­های بارانی گرمسیری، بیابان­های خشک و کوهستان­های برفی. بیش از 500 پارک ملی و 14 منطقه حفاظت­شده جهانی در استرالیا وجود دارد.

3.       جامعه چندفرهنگی

استرالیا جامعه­ای کاملا چند فرهنگی است که 43% ساکنین آن در خارج از این کشور متولد شده و یا والدین آن­ها در خارج از آن به دنیا آمده­اند. مردم این کشور همه ساله روز 21 ماه مارس را به عنوان روز هماهنگی جشن می­گیرند.

4.       تراکم جمعیت کم

استرالیا کمترین میزان تراکم جمعیت را نسبت به سایر قاره­ها دارد (6.4 نفر در هر مایل مربع).

5.       آب و هوا

استرالیا تقریبا در تمام طول سال آب و هوای معتدل و مرطوب داشته و گاهی هوای آفتابی دارد.

6.       سیستم بهداشت و درمان

استرالیا یکی از کارامدترین سیستم­های بهداشت و درمان جهان را دارد. مدیکر بهداشت عمومی را برای شهروندان استرالیایی فراهم کرده و علاوه بر آن، یک سیستم درمان خصوصی نیز وجود دارد.

7.       موقعیت­های شغلی

استرالیایی­ها برای برقراری تعادل بین کار و زندگی به خود می­بالند. با وجود اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین (حدود 5%)، استرالیا مکان خوبی برای یافتن یک شغل جدید خواهد بود.

8.       سبک زندگی سرشار از آرامش

استرالیایی­ها در جهان به رفتار آرام و دوستانه شهرت دارند. نرخ جرم نیز در این کشور نسبتا پایین است.

9.       مکانی عالی برای سفر

استرالیا کشوری وسیع است و شما می­توانید تمام تعطیلات خود را صرف سفرهای داخلی و مشاهده جنگل­های بارانی، سواحل، پیست­های اسکی و مناظر باستانی خیره­کننده کنید.

10.   فرصت­های عالی برای تحصیل

استرالیا دارای تعداد قابل توجهی گزینه­های تحصیلی برای دانشجویان بین­المللی و بیش از 1200 موسسه و 22000 دوره تحصیلی است. این کشور پس از امریکا و انگلستان، بیشترین میزان جذب دانشجویان بین­المللی را دارد

استرالیا به طور فزاینده­ای در حال جذب دانشجویان از سراسر جهان است. این کشور برای بسیاری از دانشجویان مقصدی مناسب­تر از امریکا و انگلستان است.

محلی مناسب و دوستانه برای زندگی

فارغ از این که تحصیلات در استرالیا از سطح بالایی برخوردار است، این کشور مکانی فوق­العاده برای زندگی به شمار می­آید؛ زیرا جامعه­ای چندفرهنگی و خونگرم داشته و جمعیت آن از حدود 200 ملیت مختلف تشکیل شده است. مردم استرالیا در سراسر جهان به خونگرمی مشهور بوده و شهرهای این کشور امن و تمیز هستند. نرخ جرم نیز در این کشور بسیار پایین است.

سبک زندگی عالی

سبک و استانداردهای زندگی در استرالیا یکی از بهترین ها در سطح جهان محسوب می­شود و تعدادی از شهرهای بزرگ این کشور به عنوان بهترین شهرهای جهان برای زندگی اعلام شده­اند. طبق نظرسنجی جهانی واحد اطلاعات اکونومیست در سال 2014، چهار شهر ملبورن(رتبه اول)، ادلاید (رتبه پنجم)، سیدنی(رتبه هفتم) و پرت (رتبه نهم) در لیست 10 شهر برتر دنیا قرار دارند.

ارزش بیشتر پول

برنامه های آموزشی استرالیا نشان از ارزش بالای پول در این کشور دارند. دوره­های درسی در این کشور اغلب کوتاه­تر از دوره­های مشابه در سایر کشورها، به ویژه ایالات متحده هستند. اکثر دوره­های کارشناسی در استرالیا سه به طول می­انجامند و اگر موسسه مورد نظر دوره­های سه ماهه نیز ارائه کند، این زمان کوتاه نیز خواهد بود. این امر به این معنی است که با انتخاب استرالیا برای تحصیل، می­توانید در هزینه یک سال تحصیل صرفه­جویی کنید.

نرخ اشتغال بالا

اقتصاد قوی استرالیا و نرخ پایین بیکاری در این کشور به این معنی است که دانشجویان بین­المللی برای پیدا کردن کار در این کشور مشکلی نخواهند داشت.

با وجود بیش از 22 هزار دوره آموزشی در 1100 موسسه، انتخاب گسترده­ای پیش روی دانشجویان قرار داشته و امکان انتخاب مقطع, آموزش و زمینه مطالعاتی دلخواه وجود دارد.
این اعداد نشان می­دهند که تحصیلات در استرالیا نه تنها از کمیت و تنوع بالا، بلکه از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. هفت مورد از صد دانشگاه برتر جهان در این کشور قرار دارند. همچنین سیستم دانشگاهی این کشور در رتبه هشتم جهان و پیش از کشورهای انگلستان، آلمان و ژاپن قرار دارد و به همین دلیل، سیستم آموزش و پرورش استرالیا شهرت جهانی دارد.
علاوه بر کیفیت آموزش، عوامل دیگری نیز در انتخاب محل زندگی یا دانشگاه نقش دارند. شش شهر از 40 شهر دانشجویی برتر جهان در استرالیا قرار دارند. طبق یکی از نظرسنجی­های سال 2012، 88% دانشجویان بین­المللی ساکن این کشور از انتخاب خود راضی و خوشحال هستند. البته این امر تعجب­آور نیست، زیرا استرالیا چهارمین کشور جهان محسوب می­شود.
گذشته از این، دولت این کشور بر آموزش بین­المللی سرمایه گذاری می­کند. برای مثال، سالانه بیش از 200 میلیون دلار به بورس­های تحصیلی بین­المللی دولتی اختصاص می­یابد.
با وجود چنین ویژگی­هایی، تعجبی نیست که این کشور سومین مقصد دانشجویان سراسر جهان پس امریکا و انگلستان است.

بررسی سیستم آموزشی استرالیا

استرالیا

ساختار سیستم آموزشی

سیستم پیش از آموزش عالی

سیستم آموزش عالی

ساختار اداری دوره آموزش عالی

شناخت و پذیرش در دوره آموزش عالی

انواع موسسات و گواهی­نامه­ها

انواع موسسات آموزش عالی:

دانشگاه

کالج آموزش فنی و پیشرفته (TAFE[1])

موسسات آموزش خصوصی

مدارک تحصیلی دوران مدرسه و آموزش عالی:

مدرک فارغ­التحصیلی مقطع راهنمایی (دوره اول)

مدرک فارغ­التحصیلی مقطع دبیرستان (دوره دوم)

گواهی­نامه 1، 2، 3 و 4

دیپلم

مدرک دیپلم حرفه­ای

مدرک لیسانس

مدرک لیسانس ویژه

گواهی­نامه فارغ­التحصیلی

دیپلم فارغ­التحصیلی

مدرک فوق لیسانس

مدرک فوق لیسانس ویژه

مدرک دکترا

مدرک دکترای عالی

ساختار سیستم آموزشی

دوره آموزشی پیش از آموزش عالی

مدت تحصیلات اجباری:

سن شروع: 6

سن اتمام: 15

ساختار سیستم مدرسه:

ابتدایی

نوع مدارسی که این دوره آموزشی را ارائه می­دهند: مدارس ابتدایی دولتی و غیردولتی

طول دوره: 6 سال

از سنین 6 تا 12 سال

دوره راهنمایی

نوع مدارسی که این دوره آموزشی را ارائه می­دهند: مدارس مقطع راهنمایی آموزش جامع/چندمنظوره دولتی و غیردولتی

طول دوره: 4 سال

از سنین 12 تا 16 سال

گواهی­نامه/دیپلم اعطا شده: مدرک فارغ­التحصیلی مقطع راهنمایی (گواهی­نامه سال دهم)

دوره دبیرستان

نوع مدارسی که این دوره آموزشی را ارائه می­دهند: دبیرستان/کالج­های آموزش جامع/چندمنظوره دولتی و غیردولتی

طول دوره: 2 سال

از سنین 16 تا 18 سال

گواهی­نامه/دیپلم اعطا شده: مدرک فارغ­التحصیلی مقطع دبیرستان (گواهی­نامه سال دوازدهم)

آموزش مقطع ابتدایی

آموزش و پرورش استرالیا توسط سطح دوم دولت اداره شده و بسته به استان یا ناحیه، تا سنین 15 تا 17 سالگی اجباری است. این مقطع توسط مدارس دولتی و خصوصی با وابستگی مذهبی ارائه می­شود و تمامی این مدارس ملزم به پیروی از برنامه­های دولت هستند. این روند از مهدکودک غیراجباری که اولین محل برخورد کودکان با غریبه­ها و تجربه برقراری ارتباط با آن­ها است، آغاز می­شود. مقطع ابتدایی نیز از سن 6 یا 7 سالگی شروع شده و به مدت 6 سال ادامه می­یابد.

آموزش مقطع متوسطه

تمایز خاصی میان دانش­آموزانی که ابتدا دوره راهنمایی را می­گذرانند و دانش­آموزانی که مستقیما وارد مقطع دبیرستان می­شوند، وجود ندارد و هر دو برنامه درسی مشترکی را دنبال می­کنند. اشخاص می­توانند پس از رسیدن به سن قانونی به ادامه تحصیل پرداخته، وارد سیستم TAFE شده و یا جذب جامعه شوند.

آموزش حرفه­ای

در استرالیا هر استان یا ناحیه روش آموزش و پرورش حرفه­ای و دوره­های فنی و حرفه­ای مختص به خود را دارد. مقطع متوسطه مهارت شغلی فعال را ارائه می­دهد، در حالی که این مقطع، شخص را برای مشاغل دانشگاهی آماده می­کند.

آموزش دانشگاهی

آموزش دانشگاهی در دانشگاه­ها یا کالج­های فنی ارائه می­شود که انواع گوناگونی از جمله مذهبی، خصوصی و تحت کنترل مرکزی دارند. دانشجویان بسیاری از کشورها (به ویژه کشورهای آسیایی) در استرالیا تحصیل می­کنند، زیرا این کشور انتخاب مناسبی برای مهاجرت محسوب می­شود. این جریان نقدینگی خارجی هزینه سیستم استرالیا را تا حدودی متعادل می­کند.

 

قدیمی­ترین نهاد آموزشی استرالیا دانشگاه سیدنی است که در سال 1850 تاسیس شده و جمعیت دانشجویی آن در مجموع بیش از 50 هزار نفر بوده است.

آینده کاری تحصیل در استرالیا به مراتب از سایر مزایای این کشور نظیر مناظر زیبا که ممکن است توجه شما را به خود جلب کرده باشد از برجستگی بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال، دانشجویان خارجی که مدرک خود را از استرالیا کسب کرده‌اند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای کاری ویژه‌ای نمایند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به مجرد فارغ‌التحصیلی در حرفه‌ای درخور مشغول به فعالیت شوند. بعلاوه، انواع دیگری از ویز‌ای مختلف برای دانشجوان خارجی نیز وجود دارد که در نهایت اقامت دائم را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت؛ در سوی دیگر تقاضا برای نیروی کار خارجی در این کشور به سرعت رو به افزایش است. همان‌ طور مشاهده می‌کنید، آینده کاری برای تحصیل در استرالیا کاملاً روشن و امیدوار کننده است . 

 

با استرالیا بیشتر آشنا شوید ... !

برای اطلاعات بیشتر بر روی استان مورد نظر کلیک کنید 

                                                                               

لیست دانشگاه های ممتاز استرالیا

انواع ویزا

برای موفقیت از امروز شروع کنید

ویزای اقامت و کار

ویزای تحصیلی

ویزای تجاری

ویزای ازدواج

ویزای درمانی

ویزای ورزشی

ویزای سرمایه گذاری

shadow

با ما در ارتباط باشید

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

(*)

  مجددورودی نامعتبر

تماس با ما

آدرس : تهران ، بلوار آفریقا(جردن) ،خیابان عاطفی شرقی ، نبش ساسان ، پلاک 1، واحد 2 تلفن: 22022822(021) تلفکس: 22038958(021)

آدرس دفتر ما بر روی نقشه